Portret Adama Sapiehy - studium do postaci Witolda w Bitwie pod Grunwaldem
Olej, płótno; 46 x 42 cm
Na odwrocie napis piórem: Szkic głowy X Adama Sapiehy (studium do Grunwaldu) malowany w Krasiczynie 1876 przez J. Matejkę