Akwarela, papier; 15 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz
Cena wywoławcza 1500
Estymacja 1800 - 2000
Adam SETKOWICZ
1876 Kraków - 1945 Kraków
Uczył się w latach 1897-98 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Teodora Axentowicza. Malował olejno i akwarelą sceny z polowań zimowych, sann, wesel. W jego kameralnych pracach odbija się świat dawnego szlacheckiego obyczaju, a malarstwo jest wyraźnie kształtowane w kręgu wpływów Juliana Fałata i Alfreda Wierusza-Kowalskiego.