Franciszek WÓJCIK

Franciszek WÓJCIK
cena wywoławcza
~209 EUR
~348 - 372 EUR

PEJZAŻ GÓRSKI Z SOSNĄ, 1933

Olej, tektura; 23 x 35 cm

Sygnowany p.d.: FWójcik 33

Cena wywoławcza 900

Estymacja 1500 - 1600

Franciszek WÓJCIK

1903 Wojciechowo - 1984 Zakopane

Studiował we Lwowie, a następnie w krakowskiej ASP. Naukę kontynuował w Rzymie w Accademia di Belle Arti. Po powrocie do Polski osiadł w Zakopanem, gdzie spędził resztę życia. Malował tatrzańskie pejzaże a także portrety i martwą naturę.