Stanisław ŻURAWSKI

Stanisław ŻURAWSKI
cena wywoławcza
~348 EUR
~556 EUR
~580 - 696 EUR

AKT KOBIECY

Olej, płótno, 53,5 x 36,5 cm

Sygnowany p.g.: St. Żurawski

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2500 - 3000

Stanisław ŻURAWSKI

1889 Krosno - 1976 Kraków

W latach 1907-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Mehoffera, a także Wojciecha Weissa. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymywał nagrody i medale za prace szkolne. Był członkiem i założycielem Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg". Malował portrety, martwe natury i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich. Przede wszystkim jednak malował akty i półakty kobiece, w których widać wyraźne inspiracje sztuką Wojciecha Weissa.