Juliusz SŁABIAK

Juliusz SŁABIAK
cena wywoławcza
~348 EUR
~348 EUR
~440 - 464 EUR

KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA NA RYNKU KRAKOWSKIM

Olej, tektura; 25 x 25 cm

Sygnowany l.d.: Juliusz Słabiak

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 1900 - 2000

Juliusz SŁABIAK

1917 Sosnowiec - 1973 Kraków

Malarz związany z artystycznym środowiskiem Krakowa. Malarstwa uczył się pod okiem Wojciecha Kossaka, znajdując pracę jako pomocnik w jego pracowni. Uprawiał technikę olejną, i rzadziej, akwarelową. W jego twórczości dominują pejzaże, widoki leśne, często ożywione partiami sztafażu i motywy krakowskie. Dużą częścią jego dorobku stanowią sceny rodzajowe osadzone w scenerii podkrakowskich wsi: przedstawienia skromnych chłopskich zagród, drewnianych kościołów, furmanek, czy zawadiackich jeźdźców, wesela krakowskie w barwnych ludowych strojach i krakowskie kwiaciarki. Jego prace malowane z dużą werwą, operujące lekko zgaszoną gamą barwną, ujawniają impresjonistyczną wrażliwość na światło i kolor.