Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA
cena wywoławcza
~348 EUR
~348 EUR
~464 - 580 EUR

CHŁOPIEC W GÓRALSKIM STROJU NA TLE TATR

Olej, płótno; 60,5 x 50 cm

Sygnowany l.d.: Maliszewska-Zakrzewska

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2000 - 2500

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA

1909 - 1982

Malarka, studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 1932 roku. Malowała głównie pejzaże, widoki Krakowa oraz martwe natury utrzymane w tradycji sztuki Młodej Polski.