ALFRED SWIEYKOWSKI

ALFRED SWIEYKOWSKI
cena wywoławcza
~580 EUR
~742 - 812 EUR

ZIMOWY LAS

Olej, sklejka; 27 x 35 cm

Sygnowany l.d.; A.Swieykowski

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3200 - 3500

ALFRED SWIEYKOWSKI

1869 Paryż - 1953 Paryż

Syn polskiego emigranta. Początkowo malarstwa uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu pod kierunkiem Ferdynanda Cormona. W latach 1894-1921 swoje prace wystawiał w Salonach Artystów Francuskich. Od roku 1927 należał do grupy artystów Societe Nationale des Beaux-Arts. W 1937 roku został odznaczony złotym medalem. Początkowo tworzył w stylu klasycystycznym, w późniejszym okresie większość jego twórczości była typowa dla impresjonistów, ale część obrazów nosiła cechy graniczące z fowizmem. Wiele podróżował, jego obrazy przedstawiają głównie widoki Paryża, Normandii, Bretanii i Alp. Ponadto tworzył portrety, kompozycje kwiatowe i wnętrza.