Mieczysław POZNAŃSKI

Mieczysław POZNAŃSKI
cena wywoławcza
1 000 PLN
1 500 - 1 800 PLN

PEJZAŻ WIEJSKI, 1939 Olej, tektura; 35 x 50 cm

Sygnowany p.d.: M. Poznański 1939

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1500 - 1800

Mieczysław POZNAŃSKI

1907 Chełm - 1961 Zamość

W 1930 r. ukończył Instytut Robót Ręcznych warszawskiej ASP. Od 1944 r. nauczał w Zamojskim Liceum Sztuk Plastycznych. Potem został dyrektorem Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Malowała pejzaże.