Janina BOBIŃSKA-PASZKOWSKA

Janina BOBIŃSKA-PASZKOWSKA
cena wywoławcza
2 000 PLN
3 000 - 3 200 PLN

MACIERZYŃSTWO Olej, płótno; 90 x 66,5 cm Sygnowany p.d.: J. Bobińska Paszkowska

Janina BOBIŃSKA-PASZKOWSKA

1894 Warszawa - 1973 Warszawa

Studiowała w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1904-08 w pracowni Konrada Krzyżanowskiego. Uzupełniała studia artystyczne w Wolnej Akademii w Paryżu. Była członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1912 r. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych: w Zakopanym (1922 r.), w warszawskiej Zachęcie (1927 r.), w Gdyni (1929 r.), w galeriach Warszawy (1931, 1932, 1933), w TZSP (1934 r.), w zorganizowanej w Zachęcie przez Koło Marynistów Polskich (1935 r.), a także w wystawach indywidualnych: w 1910 r. w Paryżu na Salonie Jesiennym, w 1925 r. w Warszawie, w 1926 r. w Salonie ZZPAM, w 1937 r. Zachęcie. W roku 1939 otrzymała srebrny medal na Salonie Zachęty. Jej prace znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Gdańsku i w Krakowie. Malowała portrety, sceny rodzajowe oraz obrazy o tematyce morskiej.

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 3000 - 3200