Kazimierz LASOCKI

Kazimierz LASOCKI
cena wywoławcza
~1 760 EUR
~2 230 - 2 347 EUR

NA DRODZE ZA WSIĄ, 1926 Olej, płótno; 96 x 130 cm

Sygnowany l.d.: K. Lasocki 1926

Kazimierz LASOCKI

1871 Gąbin - 1952 Warszawa

Malarz. Uczeń W. Gersona i J. Kauzika w warszawskiej Klasie Klasie Rysunkowej, studiował następnie w Monachium - prywatnie u A. Azbe'go i w Akademii u F. Stucka. W latach późniejszych wiele podróżował po Europie i kraju. W latach 1901 - 1904 był asystentem K. Krzyżanowskiego w jego prywatnej szkole w Warszawie. Od 1904 r. przez okres około dziesięciu lat przebywał we Włoszech, przyjeżdżając na dłuższe pobyty do kraju. Malował wówczas portrety, akty, sceny rodzajowe i pejzaże. Od 1907 r. zaczął malować obrazy z bydłem, co stało się z czasem jego specjalnością. Jego obrazy malowane z biegłością i swobodą utrzymane są najczęściej w konwencji realistycznej. Dużo wystawiał.

Cena wywoławcza 7500

Estymacja 9500 - 10000