Zygmunt BADOWSKI

Zygmunt BADOWSKI
cena wywoławcza
~342 EUR
~456 - 502 EUR

SNOPY Olej, tektura; 23 x 33,5 cm

Sygnowany p.d.; Z. Badowski

Zygmunt BADOWSKI

1875 Warszawa - 1959 Warszawa

Malarz polski. Rozpoczął naukę rysunku w Klasie Rysunkowej pod kierunkiem W. Gersona i J. Kauzika w latach 1891 - 93. Studia artystyczne uzupełniał w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach W. Łuszczkiewicza i A. Dauna. Studiował również w Paryżu, w szkole Viti pod kierunkiem R. Collina. Odbył liczne podróże artystyczne do Wiednia, Petersburga, Berlina, Drezna, Monachium, Wenecji, Florencji, Rzymu. Po zakończeniu studiów na stałe osiadł w Warszawie. W latach 1904 - 1914 współpracował jako rysownik z Tygodnikiem Ilustrowanym. Malował sceny o wymowie symbolicznej, portrety, pejzaże i motywy rodzajowe.

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2000 - 2200