Ludwik LISOWSKI

Ludwik LISOWSKI
cena wywoławcza
~2 358 EUR
~2 830 - 4 245 EUR

MARTWA NATURA Z JAPOŃSKĄ FIGURKĄ, 1936 Olej, tektura; 71 x 100 cm

Sygnowany p.d.: L. Lisowski / 36

Na odwrocie trudno czytelny stempel galeryjny z opisem pracy

Obraz wystawiany na Salonie ogólnym TPSP Kraków, 1937; kat.

Wymieniony: Słownik artystów polski i obcych w Polsce działających, tom V, s. 122

Ludwik LISOWSKI

1907 Kraków-1943 Kraków

Studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (ukończył w 1936 r.) w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. W czasie studiów wyróżniony został wieloma nagrodami za studia aktu i prace całoroczne. Malował przede wszystkim martwe natury i akty.

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 12000 - 18000