Ernest SEGER

Ernest SEGER
cena wywoławcza
~1 886 EUR
~2 358 - 2 830 EUR

AKT STOJĄCY I SIEDZĄCY, 1912 Para rzeźb, brąz złocony, zielony marmur (podstawa), wys. rzeźb 13 i 27 cm, całkowita 16 i 37 cm

Sygnatura ryta na akcie stojącym: E Seger. 1912

Ernest SEGER

1868 Nowa Ruda - 1939 Berlin

Rzeźbiarz niemiecki. W latach 1884 - 1886 uczył się we wrocławskiej Kunstschule u R. Haertla, następnie u Chr. Behrensa w pracowni przy wrocławskim Muzeum. W latach 1893-1894 studiował w Paryżu u A. Rodina. Od 1895 zamieszkał w Berlinie. W 1908 został profesorem Akademii berlińskiej. Jego prace znajdują się w licznych muzeach (Berlin, Lipsk, Monachium, Stuttgart), a także w zbiorach prywatnych.

Cena wywoławcza 8000

Estymacja 10000 - 12000