Marie Elisabeth MORITZ-LÜBBEN

Marie Elisabeth MORITZ-LÜBBEN
cena wywoławcza
~188 EUR
~283 EUR
~283 - 353 EUR

DOM NAD POTOKIEM, 1904 Olej, płótno; 29,5 x 44 cm

Sygnowany p.d.: Moritz-Lübben. 1904.

Marie Elisabeth MORITZ-LÜBBEN

1860 Lübben - 1925 Spreewald

Malarka niemiecka. Jej ojcem był nauczyciel rysunku w Spreewald. Studiowała w Berlinie u René Grönlanda, Kathariny Klein und Paula Vorganga. Malowała pejzaże z okolic Berlina, Morza Północnego i rodzinnego Spreewald. Także portrety i martwe natury. Zyskała za życia dużą popularność.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1200 - 1500