Advanced search Advanced search
4

Władysław BAKAŁOWICZ

add Your note
Estimations: 13 514 - 15 766 EUR
DWIE DAMY I ŚPIĄCY HALABARDNIK

Olej, deska; 92 x 72 cm

Sygnowany p.d.; LBakałowicz paris

Władysław BAKAŁOWICZ

1833 Chrzanów - 1903 Paryż

Po studiach w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (w latach 1849-1854) wyjechał w 1863 do Francji i zamieszkał na stałe w Paryżu. Naturalizowany w roku 1879. jako Ladislav Bakalowicz, uczestniczył w paryskich Salonach (1865-83), wystawiał też w innych miastach francuskich, uzyskując kilkakrotnie odznaczenia i nagrody. Swoje prace pokazywał także w Brukseli, Berlinie, Wiedniu, Londynie i Nowym Jorku oraz wielokrotnie w kraju - w Warszawie (Zachęta, Salon Krywulta) i w Krakowie (TPSP). We wczesnym okresie twórczości malował widoki miejskie, pejzaże, sceny rodzajowe i obrazy z historii Polski. W Paryżu uznanie i popularność przyniosły mu przede wszystkim sceny z dziejów Francji XVI i XVII wieku, a także kameralne, salonowe kompozycje ze strojnymi damami w bogatych wnętrzach, inspirowane dawną sztuką holenderską i malarstwem E. Messoniera, w których wykazywał wielką biegłość techniczną.

Cena wywoławcza 45000

Estymacja 60000 - 70000

Auction
193 Auction
27 June 2020 CEST/Warsaw
Start price
10 135 EUR
Estimations
13 514 - 15 766 EUR
Hammer price
11 959 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
10 135 EUR
Overbid
118%
Views: 134 | Favourites: 1
Auction

Dom Aukcyjny Ostoya

193 Auction
27 June 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Dom Aukcyjny Ostoya
Contact
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Opening hours
Monday
11:00 - 19:00
Tuesday
11:00 - 19:00
Wednesday
11:00 - 19:00
Thursday
11:00 - 19:00
Friday
11:00 - 19:00
Saturday
11:00 - 15:00
Sunday
Closed